Geometriniai kūnai. Piešimo pamoka "Geometriniai kūnai. Sudėtingi daugiakampių brėžiniai"

Geometriniai kūnai.  Piešimo pamoka
Geometriniai kūnai. Piešimo pamoka "Geometriniai kūnai. Sudėtingi daugiakampių brėžiniai"

Maršrutas

organizuota mokymosi veikla

vidurinei grupei Nr.3

Data: 2017-01-17

Edukacinė sritis : "Pažinimas"

Skyrius: FEMP

Tema: "Cilindras"

Tikslas: Psupažindinti vaikus su geometriniu kūnu – cilindru remiantis vizualiniu-lytėjimo tyrimu.

Užduotys:

O.Z .: Vaikų mokymas pavadintisavybiųcilindras,klasifikuoti pagal įvairius kriterijus

ir koreliuoti objektų formą su geometrinėmis figūromis.

R.Z.: Ugdyti pažintinį susidomėjimą vaikais;

V.Z.: Ugdykite domėjimąsi pažintine ir tiriamąja veikla, savarankiškumą ir aktyvumą.

Žodyno darbas : cilindras.

Dvikalbis komponentas : korpusas – denesi.

Įranga: užuominų paveikslėliai, kurioje pavaizduota taurė, dešra, skrybėlė-cilindras, stiklainiscilindro formos, klijų pagaliukas, 5 pieštukai kiekvienam vaikui, balto popieriaus lapai, cilindrai, spalvoti pieštukai.

Pedagogas: Proskuryakova V.G.

Etapai

veikla

Mokytojo veiksmai

Vaikų veiksmai

Motyvuojantis

paskata

Vaikinai, žiūrėk, kažkas pametė savo cilindrą!

Bet tai ne paprastas cilindras, o magiškas. Ar galite apkabinti cilindrą pirštais ar delnu?

Vaikinai, kadangi mes galime apkabinti daiktą, vadinasi, jis turi apimties.

Iš kur jis atsirado?

Pažiūrėkime.

Viduje nieko nėra.

Gal pabandykime ištarti magiški kerai?

Pirštų žaidimas „Stebuklingi žodžiai“

Pasirodo nuostabus stebuklas,

Parodyk save mūsų vaikams

Durys atidarykite stebuklingą,

Magija skambina su tavimi!

Vaikinai, atlikę stebuklingą „burtą“ » cilindre pasirodė įdomi užduotis, tačiau labai sunki užduotis - kurią jūs ir aš turime atlikti, sukurti geometrinio kūno „cilindro“ pasą.

Pasas yra dokumentas, kuriame turime pasakyti ir surašyti viską apie cilindrą. Tai reiškia, kad norėdami sudaryti „pasą“, turime išsiaiškinti visas geometrinio kūno - cilindro - paslaptis.

Vaikai atidžiai klauso mokytojo.

Jie skleidžia magišką burtą.

suspausti – atspausti pirštus

"suktukas"» rankos,

mušti kumščiu į kumštį, išskleisti rankas

"drugelis" pirštai.

Organizacinis

Paieška

Vaikinai, pažiūrėkite į mūsų „stebuklingą cilindrą“, yra keletas užuominų paveikslėlių.

Nuotraukose stiklinė, dešra, cilindras , stiklainis cilindro formos, pieštukiniai klijai.

Ką pastebite šiose nuotraukose?

Iš tiesų, visi objektai turi panašią formą.

Ar medžiaga, iš kurios pagaminti šie daiktai, yra ta pati?

Jų dydis? Spalva? Kelionės tikslas?

Vaikinai, tokios formos objektai vadinami cilindrais .

CILINDAS:

Jie mane vadina cilindru, draugai.

Aš atrodau kaip ledų kūgis.

Atrodo kaip kolona senovinėje katedroje,

Tai atrodo kaip rąstas ir tvoros stulpas.

Puiku vaikinai!

Kaip vadinasi ši figūra?

Ar galima susukti cilindrą?

Ar galiu sumontuoti cilindrą?

Rasti cilindrai ant jų stalų.

Dabar atkreipkite dėmesį į paveikslėlius, kuriuose cilindriniai objektai yra elementai: patranka, pastatas su kolonomis, medis, apvalūs stulpai.

Ar žinai kodėl taip vadinasi cilindras?

Seniai, kai automobilių dar nebuvo, žmonės sunkius daiktus kilnodavo naudodami medžių kamienus. Pagalvok – kaip?

Vaikinai, paimkite penkis tokio paties skersmens cilindrus (pieštukus).

Įsivaizduokite, kad kubas yra labai sunkus krovinys, kurį reikia perkelti iš vieno stalo galo į kitą naudojant cilindrus. . Esate įsitikinęs, kad cilindras gali riedėti.

Žodis « cilindras » išvertus iš graikų kalbos - „čiuožykla“, „riedis“ » .

Viena iš jo savybių yra galimybė jį valcuoti.

Vaikinai, siūlau grupėje rasti cilindrinius objektus.

Pažiūrėkite į lentelę, ten yra skirtingi cilindrai .

Vaikinai, aš siūlau rasti cilindrus, kurie kažkaip būtų identiški, ir pavadinti bei parodyti skirtumo požymius.

Pavyzdžiui, cilindrai , vienodo aukščio,

bet jie gali būti skirtingo storio, spalvos, medžiagos, iš kurios jie pagaminti: popierius, plastilinas, paimkite plastiką, metalą, medį.

Kūno kultūros minutė « Zayink A".

Vienas du trys keturi Penki,

Mažasis zuikis pradėjo šokinėti.

Zuikiui sekasi šokinėti -

Jis pašoko 10 kartų!

Žaidimas: „Paso biuras“.

Tai reiškia, kad tokių cilindrų pagalba galima perkelti krovinį, nes cilindras turi identiškus apskritimus iš abiejų pusių. Pasirodo, cilindras iš abiejų pusių slepia geometrinę figūrą – apskritimą. Apskritimas yra plokščias geometrinė figūra. Jūs, žinoma, atsiminkite, kad cilindrą galima apkabinti pirštais ar delnu, o kadangi mes galime apkabinti daiktą, vadinasi, jis turi apimties.

Cilindras yra trimatė figūra.

Aš padėsiu cilindrą ant stalo, o tu atsisėsk taip, kad figūra būtų akių lygyje.

Vaikinai, ką jūs matote ir kaip galite tai nubrėžti?

O dabar aš sukau cilindrą kelis kartus, ką tu matai?

Taigi, jei jie nori kalbėti apie cilindrą , jie tai daro taip:

Tai yra figūros „pasas“.

Ko iš to galima pasimokyti?

Apie cilindro aukštį, jo storį.

Vaikinai, jei kreipsitės nuo cilindro iki stačiakampio cilindro centre buvo paslėpta geometrinė figūra - stačiakampis, o cilindro pagrindai - apskritimais ir taip padarėme « pasas » jo savininkas.

Ant jūsų stalų yra skirtingi cilindrai .

Vaikinai, kiekvienas iš jūsų turėtų susitaikyti « pasas » , jūsų cilindras . Padėkite cilindrą popieriaus lapo centre, nubrėžkite cilindrą pieštuku - gausite stačiakampį, tada pasukite cilindrą ir pieštuku nubrėžkite apskritimus ir nuspalvinkite juos ta pačia spalva kaip ir jūsų cilindras.

Taigi „pasai“ yra paruošti.

Vaikai žiūri į paveikslėlius ir pavadina juos.

Vaikų atsakymai.

Vaikai klauso mokytojo.

Cilindras.

Cilindras gali būti susuktas.

Cilindras gali būti sumontuotas.

Vaikai susipažįsta su savybėmiscilindras.

Vaikai atidžiai klauso mokytojo.

Vaikai įvardija objektus, kurie atrodo kaip cilindras.

Vaikai suranda vienodo aukščio, bet kitomis savybėmis besiskiriančius cilindrus ir juos vadina.

Vaikai atlieka judesius pagal poetinį tekstą.

Po visų samprotavimų vaikai daro išvadą, kad cilindro abiejose pusėse yra vienodi apskritimai.

Vaikai atsako į mokytojo klausimus.

Vaikai daro „pasą“, nubrėžia cilindrą ir nuspalvina geometrines figūras, kurios sudaro cilindrą.

Refleksiškai

korekcinis

- Ko naujo sužinojome šiandien?

su kuo susitikai?

Ar manote, kad mums pavyko sukurti cilindro „pasą“ ir sužinoti viską apie geometrinį korpusą - cilindrą?
- Jei taip, tada parodyk savo žalią delną, jei ne, tada parodyk raudoną delną.

Atsakyk klausimą. Įvertinkite jų darbą.

Tikėtinas rezultatas:

Žinoti: geometrinis korpusas – cilindras.

Turi : idėjos apiecilindro klasifikavimas pagal jo koreliaciją su geometrinių figūrų formomis.

Galėti: įvardyti objektus, panašius į cilindrą, vizualiai-lytėjimo būdu rasti cilindro požymius ir savybes.

Matematika

Pamoka apie FEMP vidurinėje grupėje
„Padėkime carui surasti princesę“

Parengė: Efremova G.M.,
I ketvirčio kategorijos MBDOU mokytojas
D/s Nr. 80 “Rečenka”, Naberežnyje Čelny

Programos turinys:

  1. Mokykitės lyginti objektus pagal ilgį, plotį. Palyginimo rezultatus nurodykite atitinkamais žodžiais.
  2. Toliau ugdykite vaikų gebėjimą naršyti popieriaus lape (raskite dešinįjį, kairįjį, viršutinį, apatinį kampus, vidurį) Stiprinti žinias apie skaičių serijas, vėlesnius ir ankstesnius skaičius. Įtvirtinti žinias apie geometrinius kūnus, mokėti juos klasifikuoti.
  3. Ugdykite gebėjimą klausytis ir girdėti vienas kitą.

Medžiaga pamokai :

Popieriaus lapas, geometrinės figūros

Skirtingo ilgio, skirtingų spalvų juostelės

Skaičiai nuo 0 iki 8

Tūriniai geometriniai kūnai

- "urvas"

- geometrinių kūnų „pasai“.

Princesės lėlė

Muzikinis plaktukas, metalofonas, magnetofonas

Rodyklė, molbertas.

KLASĖS PAŽANGA

Įžanginė dalis:

Kartą gyveno karalius. Ir jis turėjo gražią dukrą. Vieną dieną karalius ėmėsi savo reikalų, o princesė liko viena namuose. Ji išėjo į sodą pasivaikščioti. Staiga atėjo stiprus vėjas, pakėlė princesę ir nunešė į tolimą karalystę, į trisdešimtąją valstybę. Karalius grįžo ir pamatė, kad princesės nebėra. Jis nuliūdo, atsisėdo ir nežinojo, kaip palengvinti savo sielvartą.

Vaikinai, padėkime karaliui, eikime pas jo dukrą – princesę. Ir jūs nebijosite sunkumų. Tada užmerkite akis ir būsime nunešti į pasaką.

„Tvirtai laikykite rankas - iš karto atsidursite pasakoje!

Štai mes esame pasakoje. Kelyje mūsų laukia daug įvairių užduočių, kurias turime atlikti.

Pirma užduotis. Eikite prie stalų ir atsisėskite ant kėdžių. Žiūrėk, aš turiu žemėlapį. Atidžiai pažiūrėkite į ją. Dabar aš jį pašalinsiu, o jūs turėtumėte sukurti tą patį žemėlapį.

Kas yra viršutiniame dešiniajame kampe?

Kas yra kairėje?

Kur yra trikampis ir kvadratas?

Kas yra per vidurį?

Kas jums papasakos apie visą žemėlapį?

Atlikome šią užduotį. Dabar galite judėti toliau.

Prieš mus yra keli keliai, kurį pasirinkti?

Jei eisi palei trumpą, pasieksi katiną, jei eisi palei ilgą, surasi princesę!

Ant stalo yra takeliai, kas jie? (skirtingos spalvos, ilgio).

Palyginkime, raskime trumpiausią, ilgiausią. Ką galite pasakyti apie žaliąjį kelią? Kaip galima išmatuoti takelius? Išdėstykite juos nuo ilgiausio iki trumpiausio. Dabar patikrinsiu, nesakysiu, kas pasielgė teisingai, bet kam paglostysiu galvą, yra pasiruošęs ir teisingai atliko užduotį.

(Užsimerk)

Dabar lipkime ant žirgų ir skriskime greičiau! Klak-klak-klakė. Atvykome į mišką.

Kas auga miške?

Kokių rūšių medžiai yra?

Kokius kamienus turi medžiai? (storas plonas)

Pažiūrėkite į mūsų kelyje nuvirtusius medžius. Nulipkime nuo žirgų ir peržengkime juos. O čia teka upelis. Kokie ten upeliai? (platus, siauras, negilus, gilus). Peršokime per upelį.

O, atrodo, mes pasiklydome, labirinte. Mes galime išeiti iš labirinto, jei padarysime stebuklingą užrašą. Ant jūsų stalo yra skaičiai. Juos reikia sutvarkyti.

Suskaičiuokite nuo 1 iki 8.

Skaičiuokite atgal

Pavadinkite savo kaimynus numerius 5, 7.

Koks skaičius yra prieš 4, po 2 ir kt.

Žiūrėk, aš taip pat sukūriau skaitmeninę liniją (1, 2, 4, 3, 5, 6, 7, 8) , (Kas blogai).

Atlikome šią užduotį. Šauniai padirbėta!

O vaikinai, kažkoks urvas. O jame gyvena miško pabaisa – Shur Ale. Jis daugiau mūsų neleis. Ką daryti? (užpildykite urvą akmenimis).

Bet mes neturime akmenų. Kaip uždaryti įėjimą į urvą? Turime geometrinius kūnus.

Žiūrėk, čia yra geometrinių kūnų pasai. Aš tau juos parodysiu, o tu tyliai įvardinsi ir lėtai blokuoji įėjimą į urvą. Kalbame tyliai, kol Shur Ale užmiega. Taigi jie uždarė įėjimą į urvą.

Vaikinai, ateik pas mane. Priėjome prie durų. Man atrodo, kad už jo yra kažkas, bet durys atsidarys, jei spėsime, kiek kartų išmušė laikrodis. 2, 3, 4 (trankymas plaktuku, skaičiavimas iš ausies).

Suskamba metalofonas ir atsidaro durys. Ten sėdi princesė. Princesė dėkoja vaikams, kad nebijo sunkumų. Jis klausia, kuri užduotis buvo sunki, o kuri patiko labiausiai.

Vaikinai, kaip mes galime pranešti karaliui, kad radome jo dukrą princesę? (laiškas, telegrama, skelbimas laikraštyje, laidoje „Palauk manęs“)

Jekaterina Iskajeva

Užduotys: 1. Suformuokite cilindro idėją, gebėjimą atpažinti cilindrą aplinkos objektuose.

2. Stiprinti skaičiavimą per 5, vaikų geometrines sąvokas ir gebėjimą rasti bendrąsias daiktų savybes.

Medžiaga: paveikslėliai, kuriuose vaizduojami cilindriniai daiktai, įvairaus skersmens ir aukščio cilindrai, kortelės su cilindro „pasu“, cilindrų ir kubo modeliai, numeriai 1 – 5, kiekvienam vaikui geometrinių formų rinkinys.

1. Supažindinimas su cilindru ir jo savybėmis.

Mokytojas parodo cilindrinių daiktų paveikslėlius: stiklinę, dešrą, cilindrinę kepurę, cilindrinį stiklainį, klijų pagaliuką.

Ką jūs pastebėjote, kad visi šie elementai turi bendro? (Visi objektai turi panašią formą.)

Jei vaikams sunku atsakyti į šį klausimą, galite užduoti pagrindinius klausimus: ar medžiaga, iš kurios pagaminti šie daiktai, spalva, dydis, paskirtis yra vienodi?

Tada mokytojas pasako vaikams, kad tokios formos daiktai vadinami cilindrais, ir paprašo surasti cilindrus ant savo stalo. Kartu su cilindrais ant stalo turi būti ir kitų formų daiktai (pavyzdžiui, rutulys, gretasienis, kūgis). Taip pat patartina rodyti paveikslėlius, kuriuose elementai yra cilindriniai objektai: patranka, pastatas su kolonomis, medis ir kt.

Ar žinote, kodėl cilindras taip vadinamas? Seniai, kai automobilių dar nebuvo, žmonės sunkius daiktus kilnodavo naudodami medžių kamienus. Pagalvok – kaip?

Mokytojas duoda vaikams kelis vienodo skersmens cilindrus (pavyzdžiui, pieštukus) ir kubą ir prašo įsivaizduoti, kad kubas yra labai sunkus krovinys, kurį reikia perkelti iš vieno stalo galo į kitą naudojant cilindrus. Atlikęs užduotį, mokytojas paaiškina, kad žodis „cilindras“ iš graikų kalbos išverstas kaip „čiuožykla“, „riedis“. Viena iš jo savybių yra tai, kad jį galima valcuoti.

Vaikų prašoma pasiskirstyti po grupę ir rasti cilindrinius objektus.

Tada vaikai grįžta prie stalo, ant kurio yra skirtingi cilindrai. Jų prašoma surasti figūras, kurios tam tikru būdu yra identiškos, o pasirinktose figūrose – skirtumo požymius. Pavyzdžiui, tai gali būti vienodo aukščio, bet skirtingo storio, spalvos, medžiagos, iš kurios jie pagaminti, cilindrai (cilindrai gali būti pagaminti iš popieriaus, plastilino, paimti plastiką, metalinius cilindrus, medinius pieštukus ir kt.)

2. Kūno kultūros pamoka: „Kas dėmesingiausias?

Pagal komandą „Ausis“ vaikai turi sugriebti už ausies (pasunkinti galite sakydami „Dešinė ausis“; pagal komandą „Nosis“ - nosis. Mokytojas atlieka užduotį kartu su vaikais. Po kurio laiko , jis pradeda sąmoningai klysti ir pargriauti vaikus.

3. Žaidimas: „Paso biuras“.

Vaikai ant savo stalų turi korteles nuo 1 iki 5. Mokytoja kviečia apžiūrėti įvairių spalvų plastilino figūrėles.

Vaikai atsako į mokytojo klausimus:

Kiek iš viso yra skaičių? (Parodykite numerį.)

Suskaičiuokite nuo 1 iki 5 ir nuo 5 iki 1.

Kiek cilindrų? (Ploja rankomis.)

Kodėl jie plojo 4 kartus? (Antra figūra nėra cilindras.)

Kuo antroji figūra skiriasi nuo kitų?

Po visų samprotavimų vaikai daro išvadą, kad cilindro abiejose pusėse yra vienodi apskritimai, o antrosios figūros – ne.

Mokytojas padeda cilindrą ant stalo ir paprašo vaikų atsisėsti taip, kad figūra būtų akių lygyje. Jis klausia apie tai vaikų. ką jie mato, kaip tai galima nupiešti. Tada kelis kartus pasuka cilindrą ir to paties klausia vaikų. Po diskusijos darome tokią išvadą:

Taigi, jei jie nori kalbėti apie cilindrą, jie tai daro taip:

Tai yra figūros „pasas“. Ko iš to galima pasimokyti? (Apie cilindro aukštį, jo storį).

Mokytojas pritaiko cilindrą prie stačiakampio, o cilindro pagrindus – prie apskritimų ir parodo, kaip „pasas“ lyginamas su jo savininku.

Vaikai ant stalo turi skirtingus cilindrus. Kiekvienam vaikui išduodamas „pasas“, pagal kurį jis turi rasti šį „pasą“ atitinkantį cilindrą.

4. Žaidimas: „Skaičių loterija“.

Vaikai ant stalo išdėlioja korteles su skaičiais nuo 1 iki 5 (užversti žemyn). Kortos sumaišomos. Tada kiekvienas vaikas turi atsitiktine tvarka ištraukti kortelę ir išdėlioti tiek Geometrinės loterijos figūrėlių, kurios turi bendrą bruožą, kiek nurodo skaičius kortelėje (pavyzdžiui, 3 didelės figūrėlės, 4 raudonos figūrėlės, 2 apskritimai ir pan.). .

Atlikę užduotį vaikai su mokytoja vaikšto po grupę ir patikrina sprendimo teisingumą.

Paskutinės pamokos apie vaikų matematinių sampratų ugdymą vidurinėje grupėje santrauka „Mokymasis su nuotykiais“

Tikslas:

Prisidėti prie idėjų apie geometrinius kūnus formavimosi, gebėjimo atpažinti aplinkoje pažįstamų geometrinių formų objektus; sutvirtinkite skaičiavimą iki 8, suprasdami skaičius ir skaičius per 8.

Užduotys:

Atnaujinti vaikų idėjas apie tiriamus geometrinius kūnus naujoje probleminėje situacijoje.
Lavinti gebėjimą koreliuoti plokščias geometrines figūras su erdviniais kūnais, lavinti mąstymo procesus.
Stiprinti eilinį skaičių iki 8, gebėjimą rasti trūkstamą skaičių.
Lavinkite gebėjimą skirti skaičius 1-8, ugdykite bendravimo įgūdžius.
Lavinkite gebėjimą rasti geometrines figūras aplinkiniuose objektuose.
Toliau dėstyti, kaip klasifikuoti objektus, plėtoti psichines operacijas: lyginti, analizuoti, apibendrinti.

Įranga:

Žaidimo „Ketvirtasis ratas“ pristatymas, multimedijos įranga, bilietai su skaičiais, numeriai ant kėdžių nuo 1 iki 8, Dienesh kaladėlės, Fėjos lėlė, geometrinių kūnų „pasai“, kūgis, kubas, rutulys, cilindras ir stebuklingas krepšys, švilpukas .

Pamokos eiga:

Bendravimo žaidimas „Sveikas draugas“

Vaikai stovi išsibarstę laisvai.

Pedagogas:

Pasisveikinkite su savo svečiais. Sakykite, vaikinai, ar jūs visi pasveikinote vienas kitą šį rytą? Dar kartą pasisveikinkime, bet ne žodžiais, o nosimi. (Ausys, pečiai, pilvukai, keliai). Dabar susikibkime už rankų ir sudarykime mažą ratą. Pakelkime rankas aukštyn ir pasisveikinkime su saule, pajuskime jos šilumą, o dabar padovanokime šią šilumą vieni kitiems. (Nuleiskite delnus, suglaustus priešais save, ir pūskite ant jų.)
Mokytojas į telefoną gauna SMS žinutę: Geometrinių formų šalyje bėda. Geometrinės šalies gyventojai prašo padėti pabėgti nuo piktosios fėjos Prizmos. Norėdami tai padaryti, turite įveikti sunkumus ir atlikti daugybę užduočių. Padėkime geometrinių formų krašto gyventojams?
Ar galime susitvarkyti? Kelionė ilga, ką važiuosime? (lėktuvas, traukinys, autobusas ir tt) Čia yra bilietai. Piktoji fėja sumaišė visus skaičius, ir vienas skaičius dingo. Numeris, kurio nėra jūsų biliete, bus mūsų traukinio (lėktuvo, autobuso ir kt.) vietos numeris. Švilpukas, traukinys išvyksta...

Pirmoji stotis „Spėliojimas“

Žaidimas „Surask figūrą“

Pedagogas:

Pirma stotis, išlipk. (Pasirodo lėlė fėja.)

Lėlė fėja:

Kodėl atėjai? kas tau paskambino?

Vaikai:

Atvykome padėti geometrinės šalies gyventojams.

Lėlė fėja:

Niekada ten nepateksi! Jūs nežinote geometrinių formų.

Vaikai:

Lėlė fėja:

Niekada nepatikėsiu, kol pats nepamatysiu. Pabandykite surasti geometrines figūras aplinkiniuose objektuose. Haha, niekada jų nerasite.

Vaikai įvardija objektus ir pasako, kur tiksliai objekte yra paslėptos geometrinės figūros.

Lėlė fėja:

Matau, žinai. Tebūnie taip, aš leisiu tau praeiti. Bet jūs tikrai negalėsite susidoroti su kita užduotimi.

Antroji stotis "Poigrayka"

Žaidimas „Keturi ratai“

Žaidimo pristatymas. Vaikai įvardija papildomą daiktą skaidrėse ir pagrindžia savo pasirinkimą. Jei atsakymas teisingas, papildomas elementas dingsta.

Lėlė fėja:

Ir mes atlikome šią užduotį! Šauniai padirbėta! Aš net nenorėjau pykti. Pažiūrėkime, kokia sėkmė jūsų laukia toliau. Traukinys išvyksta. (Svilpukas).

Trečioji stotis „Geometricheskaya“

Lėlė fėja:

Geometrinės šalies gyventojus paslėpiau savo stebuklingame krepšyje. Jei neieškodamas pavyks sužinoti ir net rasti jo pasą, jį išgelbėsi. Na, tu negali sėdėti jo krepšyje amžinai.

Pedagogas:

Ar galim? Eikime poromis. Vienas bandys liesdamas išsiaiškinti, kas ten sėdi, kitas suras pasą. Likę vaikai patikrina, ar užduotis atlikta teisingai.

Lėlė fėja:

Ir mes atlikome šią užduotį! Fu, net nebeįdomu pykti. Duodu tau paskutinę užduotį. Čia aš turiu savo stebuklingus namelius, kuriuose gyvena geometrinės figūros. Pažiūrėkime, kaip gerai juos pažįstate.
Turėkite omenyje, kad jums reikia dirbti poromis ir kartu, tada susitvarkysite su visomis mano užduotimis.

Ant kilimo uždėkite 4 ne mėlynus trikampius.
gerai. Pridėkite prie jų 6 negeltonus apskritimus.
Šauniai padirbėta! Žemiau padėkite 8 ne raudonus kvadratus.
Puiku. Padėkite 7 stačiakampius dar žemiau.

Šauniai padirbėta! Visas užduotis atlikome taip gerai, kad tapau ne piktąja, o gerąja fėja. Labai malonu būti maloniam. Jūs išgelbėjote visus gyventojus. Ačiū vaikinai. Tau laikas eiti, traukinys išvyksta. Lauksime jūsų apsilankymo dar kartą. Viso gero. Grįžtame į darželį.

Pamokos santrauka:

Kur mes buvome šiandien?
kas tau patiko labiausiai?
Ką padarei geriausiai?
Kokį žaidimą norėtumėte žaisti dar kartą?

Apie viską pasaulyje:

1930 m. Amerikoje buvo išleistas filmas „Sąžininga daina“ apie merginos pagrobimą Kaukazo kalnuose. Aktoriai Stanas Laurelas, Lawrence'as Tibbettas ir Oliveris Hardy šiame filme vaidino vietinius sukčius. Keista, kad šie aktoriai labai panašūs į personažus...

Sekcijos medžiagos

Pamokos jaunesnei grupei:

Užsiėmimai vidurinei grupei.